Podnikání a rodina se dá skloubit. Chce to jen vědět základní body!

Skloubit podnikání a čas pro svou rodinu může být občas nelehkým úkolem. Musíte ovšem myslet na to, že rodina vás podporuje i v těch nejtěžších chvílích. Rozhodně si nezaslouží to, abyste ji ignorovali. Snažte se svému podnikání určit řád a program, kterého se budete držet. Je pochopitelné, že chcete něčeho dosáhnout. Zvlášť ve chvíli, kdy to neděláte jen pro sebe, ale i svou rodinu. Máte pocit, že vás nepodporuje, protože od vás vyžaduje čas? Tak to v žádném případě není. Vy se jen nesmíte podnikáním připravit o vše, na čem vám záleží nebo záleželo.

Program je důležitý!

Bez programu a plánu se neobejde žádné zaměstnání. O to více potřebuje jakýsi harmonogram i vaše podnikání. V opačném případě budete podnikání věnovat celý svůj den a domu se budete vracet unavení a bez nálady. Berte podnikání jako své zaměstnání. Ano, ze začátku s největší pravděpodobností budete muset investovat více času, ale rozhodně ne všechen. Stále si musíte nechávat místo pro svou rodinu. Do zaměstnání se nejčastěji chodí na 8 nebo 12 hodin. Tuto dobu je dobré dodržovat. Nezáleží na tom, že podnikáte. Jde o relativně dlouhou dobu na to, abyste dokázali udělat vše, co v daný den máte předepsané. K pracovní době patří i pracovní dny. I podnikatelé potřebují odpočívat. Trávit čas s rodinou.

Co takhle si udělat víkendy volné? Pracujte čistě jen od pondělí do pátku. I kdyby se mělo ze začátku jednat skutečně o 12 hodin, víkendy by měly zůstat volné. Představte si, kolik hodin odpracujete za 5 pracovních dnů, budete-li pracovat 12 hodin denně. Celkový výše odpracovaných hodin bude činit týdně 60. To je o 20 hodin více než v klasickém zaměstnání. Pro maximální efektivitu je dobré si určit týdenní program. Na každý den si stanovte úkoly, jež chcete splnit. Od pracovních schůzek, přes administraci až po růst vašeho podnikání. Chce vám vaše rodina pomoct, ale vy jejich pomoc odmítáte? Máte pocit, že v momentě, kdy ji schválíte si budete připadat méně cenný? Nechte si pomoct od své rodiny!

Zlepšujte celkovou efektivitu

Postupem času byste měli přijít na to, jak docílit stejných výsledků nebo cíle rychleji a snadněji. Právě to je na podnikání důležité. Tím se automaticky zvednou vaše příjmy, ale sníží čas. To je cílem podnikání, docílit časem časové nezávislosti. Po tomto benefitu touží nejeden podnikatel. Nemusíte nutně vydělávat miliony korun, pokud víte, jak vydělat slušné finanční prostředky v krátkém časovém intervalu.

DavidN1995

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *