Proč mít na internetových stránkách obrázky?

Svým způsobem by dnes svět bez fotografií nefungoval. Fotografie totiž dokážou během vteřiny prozradit více než 1000 slov. Podobně by měl fungovat váš web, pokud se chystáte podnikat. Rozhodně si nemyslete, že se vaše podnikání obejde bez internetových stránek. Ty jsou v dnešní době tzv. online vizitkou, která potenciálním klientům prozradí veškeré důležité informace o vás, a to včetně vámi nabízených služeb, popřípadě produktů. Prozradíme vám, proč mít na internetových stránkách obrázky.

Proč mít na internetových stránkách obrázky?

K hlavním důvodům patří bezpochyby marketingový tah. Obrázky prozradí mnohem více než texty. To už víte z předchozího odstavce. Pochopitelně je důležité své internetové stránky plnit obsahem. Přiznejte však, že obsah bez obrázků nebude vypadat úplně hezky. Bude-li váš web obsahovat čistě jen texty, nebude to pro vaše návštěvníky přijatelné. Nemusíte se bát používat obrázky, a to i do samotných článků. Jestliže vložíte jeden hlavní obrázek a jeden přímo do textu, nikdo se na vás nebude zlobit. Mimo jiné vám to pomůže v oblasti SEO.

Proč mít na internetových stránkách obrázky aneb prodejní nástroj


Potenciální klienti si mohou vyhledávat čistě jen obrázky. Pokud je budete správně optimalizovat, objeví se pod určitými klíčovými slovy. To může následně přitáhnout nové klienty, jež za vaše služby zaplatí. Fotografie jsou tedy základem úspěšného webu. Jinými slovy fotografie vylepšuje vizuální dojem. Nikdo nechce vidět na internetových stránek jen texty v podobě článků. Pomocí obrázku dokážete upřesnit, co si člověk má pod daným článkem představit. Představte si internetový obchod bez obrázků. U internetových obchodů jsou obrázky prodejním nástrojem. Podobně je to i u firemních webů nebo internetových magazínů.

Tématické obrázky ve vysoké kvalitě

Vždy přidávejte k článkům nebo textům tématické obrázky. Člověk si tak váš web rychleji zapamatuje. Jak již bylo psáno, obrázky je potřeba optimalizovat. zkuste vybírat kvalitní obrázky. Ty naleznete na volně dostupných fotobank. Obrázek je ovšem následně potřeba optimalizovat neboli zmenšit velikost. Je to především kvůli mobilním uživatelům fungujících na datech. Teď už víte, proč mít na internetových stránkách obrázky.

DavidN1995

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *