Proč nestahovat fotografie na internetové portály z free fotobank

Provozujete internetový projekt, na který nahráváte nemalé množství fotografií? Pokud ano a využíváte k tomu free fotobanky, pak je nejvyšší čas si sdělit, proč mohou být tyto fotografie nebezpečné. Fotografie z free fotobank vlastně nejsou žádnou jistotou. Jestliže nemáte finanční kapitál, s největší pravděpodobností vám nic nezbývá. Na druhou stranu koupě fotografií ve specializovaných fotobank vás dnes stojí relativně nízké finance. Pojďme se podívat, proč nestahovat fotografie z portálu, které je nabízí zdarma.

Proč raději kupovat fotografie ve specializovaných fotobank?

Volně dostupné obrázky nejsou jistotou autorství. Nevíte, komu vlastně obrázek patří. Nahrát na tento portál jej mohl kdokoliv, bez toho, aniž by on sám byl autorem obrázku. V tomto případě jde zodpovědnost nejenom za člověk, jež na portál fotografií nahrál, ale i za vámi, protože ji volně využíváte. O to horší případ nastává ve chvíli, kdy se jedná o komerční projekt. Problém však nemusí být jen s autorstvím. Dalším důvodem je nevyhovující až nedostatečná kvalita. To se týká samotných fotografií. Kvalita nemusí být vždy u volně dostupných fotografií stoprocentní. Mimo jiné zde není příliš velký výběr.

Budete-li někdy stahovat obrázky z volně dostupných zdrojů, schválně se podívejte na celý portál. Některé portály vkládají na vrchní stranu své nejlepší obrázky, ovšem problém je v tom, že tyto obrázky bývají zpoplatněny. Jakmile najedete níže, tedy na obrázky volně dostupně ke stažení, výběr je rázem nulový. Na některá klíčová slova budete mít dokonce problém najít vyhovující fotografie. V neposlední řadě je čas. Tím, že nabídka není stoprocentní společně s kvalitou fotografií, bude vás to stát všechno příliš velké množství času. Co konkrétně vás bude stát čas? Hledání vhodných fotografií. Určitě vám nemusíme připomínat, že čas jsou peníze.

Buďte originální s fotografiemi za finance

Posledním důvodem je originalita. Některé fotobanky vám poskytnou licenční fotografie. Co to znamená? Že vámi vybrané fotografie budete mít čistě jenom vy. Tady je ovšem cena poněkud vyšší. Pokud nemáte velký finanční kapitál, raději se poohlédněte po klasických fotografií v placených fotobankách. I tyto fotografie nebude používat na rozdíl od volně dostupných zdrojů velké procento internetových podnikatelů. Bezpochyby váš portál bude originálnější, než ve chvíli, kdy si fotografie začnete stahovat z volně dostupných zdrojů.

DavidN1995

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *